Шкільна Рада

Шкільна Рада при УККА є центральним органом шкіл українознавства. Вона дає поради, перевіряє та видає підручники та інформації для шкіл, що є під її контролем. В 2001/02 навчальному році було 35 шкіл з 400 учителями та 2,600 учнями.

Шкільна Рада була створена в 1953 році під час Шкільної Конференції, на якій делегати з 22 шкіл вирішили створити центральне тіло, яке мало б давати директиви та вказівки для приватної української шкільної системи. Метою українських шкіл стало “збереження американськими українцями української мови та української культури. Так вони стануть повноцінними громадянами своєї нової батьківщини — США”.

Найбільше українських шкіл було в 1960-их роках — 76 шкіл в яких навчали 400 учителів. Перший голова Шкільної Ради був Едвард Жарський (1953-1954 рр.). Його наслідником був Володимир Калина (1954-1961 рр.). Знову Е. Жарський (1961-1977 рр.), пізніше Роман Дражньовський (1977-1983 рр.), Євген Федоренко (1983-2016), Юрій Гаєцький (2016-2019), а від 2019 р. й дотепер — Володимир Боднар.

Мережа шкіл українознавства простягається від Бостону в штаті Массачусетс до міста Кент у штаті Вашинґтон. Більшість шкіл мають програми від садочка до 11-ої кляси, одначе 5 шкіл мають повні програми аж до 12-ої кляси. Предмети навчання включають українську мову та літературу, історію, географію та культуру. Релігію теж навчають, але вона не є обов’язковим предметом.

Наші учні

Діти відвідують школу від шостого до сімнадцятого року щосуботи, де вони навчаються переважно від 9 ранку до 1 або 1:30 пополудні. На закінчення українознавчої програми учні здають письмові та усні кінцеві іспити, після чого їх переважно вітають на урочистому бенкеті.

Солідна підготовка з українознавчих предметів дає нашим випускникам можливість ставати провідниками в різних українських громадських організаціях. Понад 30 тисяч української молоді навчалося в школах українознавства і понад 7 тисяч їх закінчили. Тепер багато з них працює на відповідальних працях в Америці та в Україні для різних державних чи комерційних організацій. Багато американських університетів зараховують навчання в школі українознавства, даючи студентам мовні кредити.

Мапи

Мапа шкіл українознавства США