ДИРЕКТОР ШКОЛИ

1. Кваліфікації директора:

а) дипломований учитель (адміністратор);

б) найменше 5 років практики в українському шкільництві у США;

в) заслужений суспільний діяч.

2. Директора школи, на пропозицію педагогічного колективу, педагогічного дорадника школи та опікунчої установи затверджує Шкільна Рада і може звільнити лише Шкільна Рада.

3. Перший рік нового директора є під опікою педагогічного дорадника Шкільної Ради.

4. Відповідає за адміністраційний та навчальний напрям школи.

5. Представляє учительський склад перед опікунчою установою, яка відповідає за фінансовий стан та за приміщення для навчання.

6. Співпрацює з головою опікунчої установи та бере участь у її сходинах.

7. Бере участь в розробці бюджету для ведення шкільного року.

8. Приймає на працю нового вчителя після перевірки його професійних кваліфікацій (анкета-аплікація), підписує контракт на один рік та представляє їх опікунчій установі чи батьківському комітету. Директор може і звільнити вчителя. Постійні вчителі повинні мати потвердження Шкільної Ради. Директор не може зівільняти постійного учителя без попередження та без розмови з ним.

9. Відповідає за реєстрацію учнів, прийняття учнів до школи та їх звільнення (при співпраці з вчителями).

10. Відповідає за дисципліну в школі та створює дисциплінарну комісію з трьох осіб.

11. Відповідає за виготовлення календаря поділу навчання.

12. Відповідає за поділ годин навчання та розподіл учителів по клясах.

13. Відвідує вчителів у клясах щонайменше один раз на триместер та виповнює звіт, копію якого надсилає до Шкільної Ради.

14. Відповідає за дружню співпрацю школи з українськими Церквами, молодечими організаціями та товариствами в громаді.

15. Представляє школу на різних імпрезах та сходинах громади.

16. При змозі виготовляє "Шкільні Вісті" для інформування батьків та громади про працю школи.

17. Відповідає за проведення кінцевих іспитів.

18. Бере участь у нарадах скликаних Шкільною Радою та до кінця серпня подає річний звіт Шкільній Раді про роботу своєї школи.

19. Полагоджує відсутність учителів у школі та за їх заступництво.

20. Відповідає за замовлення книжок або доручає відповідальній особі.

21. Призначає заступника директора.

22. Скликає та проводить наради учителів.

23. Журнал "Рідна Школа" видається для обслуги нашого шкільництва. Кожна родина учнів у школі повинна передплачувати журнал "Рідна Школа". Ведення сторінки Хроніки повністю залежить від директорів, які мусять подавати матеріяли про свою школу, семінарі, реґіональні конференції, давати цінні статті та адміністративні матеріяли. Також повинен подбати про передплату журналу "Рідна Школа" для вчителів та вписове від учня й надіслати до Шкільної Ради не пізніше жовтня місяця кожного навчального року.