Учительський семінар Шкільної Ради - 2017

Вчителі зустрілися на семінарі на Союзівці

Учасники семінару (сидять зліва): о. Юрій Базилевський та Юрій Гаєцький‚ (стоять зліва): Лариса Заник‚ Володимир Боднар‚ Наталія Пономарьова‚ Оксана Пилипів‚ Світлана Хмурковська‚ Ольга Михайлюк.

КЕРГОНКСОН‚ Ню-Йорк. – 23 липня-5 серпня Союзівка гостинно прийняла представників українського шкільництва, що прибули з різних куточків Америки на 33-ий вчительський семінар. Зустрілися вчителі шкіл з Йонкерсу, Випані, Філядельфії, Ню-Йорку, Чикаґо, Парми, Сомерсету. Відповідальним за проведення семінару був д-р Юрій Гаєцький. Темою семінару були Козаччина і Гетьманщина.

Лекції з історії України проводив д-р Ю. Гаєцький. Він розповів‚ що це були бурхливі часи.

Лекції з культури, які проводив д-р Ігор Мірчук, як завжди‚ були насичені своєю різнопляновістю. Адже період Козаччини і Гетьманщини надзвичайно насичений і кольоритний. Саме цей період в історії української культури вважають одним із найпотужніших. Він дав поштовх до розвитку і появи нових стильових особливостей в архітектурі, літературі, музиці, живописі, у розвитку театрального мистецтва.

Під час вивчення театрального мистецтва тієї доби, вчителі на практиці намагались відтворити атмосферу того часу. У свої міні-імпровізації вони включали інтермедії, що робило лекції більш насиченими і цікавішими. Також насолоджувались слуханням пісень на слова Григорія Сковороди та Івана Мазепи.

Відповідальна за проведення лекцій з української літератури і мови Наталія Пономарьова з Чикаґо розповідала як бароковий період вплинув на формування української літератури з початку XVII по XVIII ст. і був представлений не тільки полемічними творами, як це довгий час вважалось.

На лекціях з української мови знову обговорювали важливість затвердження єдиного українського правопису на державному рівні, чого ще до цього часу не здійснив уряд України.

Наталя Боднар проводила лекції з географії й наголошувала, що вчителі, які викладають в школах українознавства‚ мало використовують сучасні технології для пояснення нового матеріялу. Виклад необхідно доповнювати допоміжними засобами‚ що дасть можливість учням краще сприйняти і зрозуміти матеріял, що стосується географії України. Адже більшість учнів народжені в США і ніколи не були в Україні.

Д-р Володимир Боднар у своїх лекціях робив наголос на значенні Козаччини і Гетьманщини в історії України‚ намагався усе це подати в хронологічному порядку, охопивши період ще від початків заснування Запорозької Січі аж до знищення Гетьманщини Катериною ІІ. Він теж радив якомога більше використовувати допоміжні засоби при поясненні нового матеріялу.

Окрім навчальної частини, вчителі займались адміністративними і організаційними питаннями, що стосувались плянування роботи Шкільної Ради на наступний навчальний рік. Вирішили створити ініціятивні групи для обговорення питань щодо річної конференції, яка буде 6-8 жовтня в готелі Гадсон Веллі (Ню-Йорк).

26 липня були обговорені правила і критерії, якими слід керуватись при виборі найкращого вчителя і найкращого учня 2016-2017 років. Також складено програму з’їзду.

Роман Васьків представив нову програму з вивчення української мови „Яблуко“.

1 серпня надійшла сумна вістка, що упокоївся д-р Євген Федоренко – голова Шкільної Ради у 1983-2016 роках. Було відслужено Панахиду за його душу‚ а також Панахиду за Сонею Семанишин. Учасники семінару узяли участь у прощанні з Є. Федоренком‚ де д-р Ю. Гаєцький виголосив прощальне слово. Було вирішено подальшим курсам на Союзівці присвоїти почесне ім’я д-ра Є. Федоренка.

Навчання на Союзівці підтримали фінансові спонзори – Федеральна Кредитова Кооператива „Самопоміч“ Ню-Йорк, Фундація Українського Вільного Університету в Ню-Йорку, Українсько-Американська Федеральна Кредитова Спілка „Самопоміч“ в Чикаґо і три її філії в Нюарку, Джерзі-Ситі і Випані, Кредитова Кооператива Спілки Української Молоді в Йонкерсі, Українська Національна Федеральна Кредитова Кооператива в Ню-Йорку, фонд „Спадщина“ Чикаґо. Успіх семінару забезпечили на Союзівці – адміністратор Мая Лев і директор Нестор Паславський.

1985

1986